Президія НАН України, Президія Центрального комітету профспілки працівників НАН України, Рада Товариства винахідників і раціоналізаторів України відзначають, що проведення в 1991-1992 роках в НАН Україні конкурсу за досягнення кращих показників у винахідницькій, раціоналізаторській та патентно-ліцензійній роботі сприяло використанню творчих результатів науковців Академії наук в промисловості та сільському господарстві України, було важливим засобом визнання кращих винахідників НАН України.
З метою подальшого створення, охорони та використання об’єктів інтелектуальної власності в установах, на підприємствах та в організаціях Національної академії наук України та у зв’язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про охорону прав на винаходи і корисні моделі” від 01. 06.2000 № 1771-1ІІ Президія НАН України, Президія Центрального комітету профспілки працівників НАН України та Рада Товариства винахідників і раціоналізаторів України постановляють [1]:
- Затвердити нові умови проведення конкурсу за досягнення кращих показників у винахідницькій діяльності, створенні, охороні та використанні об’єктів інтелектуальної власності в установах НАН України та за звання “Винахідник року НАН України” (додатки 1,2)
- Встановити, що за підсумками конкурсу визначаються установи, що посіли І, II і III місця по НАН України в цілому та призові місця у відділеннях НАН України.
- Для розгляду матеріалів конкурсу, підведення підсумків і підготовки пропозицій на розгляд Президії Національної академії наук України затвердити склад комісії, що додається (додаток 3).
- Встановити, що підведення підсумків конкурсу проводиться щорічно в березні.
- Для преміювання переможців конкурсу, а саме: установ НАН України, які посіли призові місця по відділеннях НАН України, і кращих винахідників НАН України, щорічно виділяти 10 тис. грн., в т.ч. 1 тис. грн. для заохочення кращих винахідників. Витрати на преміювання проводити за рахунок державного бюджету Національної академії наук України.
- Премії, отримані за підсумками конкурсу, спільним рішенням адміністрації та профспілкового комітету установи направляти на преміювання кращих винахідників (не менш 70 відсотків від суми премії) та працівників служб патентної та ліцензійної роботи і осіб, які активно сприяли розвитку технічної творчості працівників установи ( не більш 30 відсотків від суми премії).
- Встановити, що матеріали на конкурс подаються в одному примірнику за підписами керівника установи і голови профкому разом з річним звітом до Президії НАН України (згідно з додатками 1 і 2).
- Керівникам установ, організацій та підприємств НАН України:
8.1. Взяти до уваги вимоги Державних стандартів України 3574-97 “Патентний формуляр. Основні положення. Порядок складання та оформлення” і 3575-97 “Патентні дослідження. Основні положення та порядок проведення”. Порядок проведення патентних досліджень в установах НАН України додається (додаток 4).
8.2. При затвердженні положень про патентно-ліцензійний підрозділ (підрозділ
охорони інтелектуальної власності) установи керуватися Типовим положенням про підрозділ патентно-ліцензійної, винахідницької та раціоналізаторської роботи установи, організації та підприємства Академії наук УРСР (затверджене постановами Президії АН Української РСР від 12.02.86 №65 та від 22.07.86 № 314), яким передбачено:
віднесення патентно-ліцензійних підрозділів до числа основних науково-дослідних підрозділів установ, організацій та підприємств;
входження керівника патентно-ліцензійного підрозділу до вченої (науково-технічної) ради.
організація та проведення за участю патентно-ліцензійного підрозділу патентних досліджень із закінчених тем установи та пошуку на патентну чистоту при експорті наукоємної продукції.
- Постанови Президії НАН України від 05.06.91 № 159/3/П-1 та від 29.09.93 № 267 вважати такими, що втратили чинність
- Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Науково-організаційний відділ Президії НАН України.
[1] зі змінами відповідно до постанови Президії НАН України № 163 від 25.06.02 «Про внесення змін до постанови Президії НАН України від 22.11.00 № 319».
Б. Є. Патон
Президент НАН України академік НАН України |
А. І. Широков
Голова ЦК профспілки працівників НАН України |
А. А. Бендаловський
Голова Президії ради Товариства винахідників і раціоналізаторів України |
А. П. Шпак
Перший віце-президент- головний вчений секретар НАН України академік НАН України |