ТА ТРАНСФЕР ТЕХНОЛОГІЙ В НАУКОВИХ УСТАНОВАХ

Центр досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України – наукова установа НАН України, що

  • здійснює проведення науково-дослідних робіт у галузі охорони інтелектуальної власності та трансферу технологій;
  • бере участь у підготовці проектів законодавчих актів та нормативних актів НАН України у сфері охорони інтелектуальної власності та трансферу технологій; відповідно до доручень Президії НАН України – бере участь у здійснення заходів з охорони прав інтелектуальної власності та правового забезпечення трансферу технологій в наукових установах та організаціях;
  • надає послуги у галузі охорони прав інтелектуальної власності та трансферу технологій.

Фахівці Центру мають досвід у розробці міжнародних та національних договорів у сфері трансферу технологій, створенні господарських товариств для використання об’єктів права інтелектуальної власності, оцінки вартості майнових прав інтелектуальної власності.

Центр співпрацює з Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерством освіти і науки України, Міністерством економіки України, іншими органами державної виконавчої влади, Державною організацією «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» з питань розробки законодавства у галузі охорони інтелектуальної власності, трансферу технологій, інноваційної діяльності.

Фахівці Центру мають досвід співпраці з проектами Європейської комісії, Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Світового банку, USAID, WTO з питань охорони інтелектуальної власності, інноваційної діяльності, адаптації законодавства нових незалежних країн до законодавства ЄС, трансферу технологій.

Фахівцями Центру підготовлено низку монографічних видань та наукових статей з питань: укладання договорів про трансфер технологій; охорони інтелектуальної власності в наукових установах; порівняльних досліджень права інтелектуальної власності Європейського Союзу та України, нових незалежних країн; інноваційної діяльності, права Інтернет тощо.

На базі Центру діє Національний контактний пункт Рамкової програми досліджень та інновацій Європейського Союзу HORIZON EUROPE за напрямком «Програма дій ім. Марії Склодовської-Кюрі».

Додаткова інформація:

Web-site: ciptt.nas.gov.ua