ТА ТРАНСФЕР ТЕХНОЛОГІЙ В НАУКОВИХ УСТАНОВАХ

На додаток до листа Національної академії наук України від 22.04.08 № 58/841-8 стосовно підвищення ставок зборів за охорону прав на винаходи та інші об’єкти інтелектуальної власності та забезпечення патентної охорони результатів науково-дослідних робіт повідомляємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 р. № 1148 пільги із сплати зборів у розмірі 10% від запроваджених ставок зборів встановлено для неприбуткових організацій.

Якщо наукова установа НАН України не зареєстрована у встановленому порядку як неприбуткова організація, з моменту вступу до Світової організації торгівлі сплата зборів передбачається у повному обсязі (загальне збільшення – до 35 разів).

У зв’язку з зазначеним просимо:- до 16 травня 2008 р. надати до Президії НАН України інформацію щодо реєстрації наукових установ як неприбуткових, а також копії рішення податкового органу про внесення установи до Реєстру неприбуткових організацій (установ) та свідоцтва про включення до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави;- у випадку, якщо наукова установа НАН України не зареєстрована як неприбуткова організація, здійснити відповідні заходи щодо її реєстрації відповідно до пунктів 2.1-2.2 Положення про реєстр неприбуткових організацій і установ, затвердженого наказом ДПА України від 11.07.97 № 232; – здійснювати контроль за своєчасним продовженням дії свідоцтв Міністерства освіти і науки України про включення до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, що дає право на включення до Реєстру неприбуткових організацій;- взяти до відома, що послуги, які зазначаються у статутах установ, мають враховувати положення Переліку платних послуг, які можуть надаватися бюджетними науковими установами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2003 № 1180.

 

Перший віце-президент –

головний учений секретар НАН України

академік НАН України                                                                                                           А.П. Шпак

 

 

Махновський Д.С. 239-65-02